Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Meta drejt shkarkimit, Artan Hoxha ‘plas’ bombën dhe i nxjerr të palarat: Presidenti ka gënjyer, duhet ta thoshte nga kush doli informacioni!

Postuar: 11/09/2019 - 21:32

Presidenti, Ilir Meta u përball sot me Komisionin e Venecias, ku akuzohet nga maxhoranca se ka shkelur Kushtetutën duke çdekretuar datën e zgjedhjeve.

I ftuar në emisionin ‘Repolitix’ gazetari Artan Hoxha i pyetur se a ka pasur një plan për djegien e Parlamentit, ai u shpreh: Nëse Meta e ka pasur këtë informacion, ai duhet ta thotë nga kush doli ky informacion. Kush ishtë ai që donte t’ja vinte flakën? Presidenti u bë palë me opozitën. Meta duhet ta thoshte se ky ishte informacioni që më erdhi ky ishte rreziku që i kanosej Shqipërisë. Presidenti ka gënjyer.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2019 - 19:57

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka shkruar se ditët pas tërmetit Shqipëria realisht ngriu si me telekomandë.

Shkrimi i plotë i Patozit

Postuar: 10/12/2019 - 19:45

Kryetarja e grupit parlamentar të PD-së dhe deputeti Myslim Murrizi kanë takuar  zyrtari i l

Postuar: 10/12/2019 - 18:37

Pas deklaratës së Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç se masakra e Reçakut është krim i fabr

Postuar: 10/12/2019 - 18:12

Pasuesi i Federica Mogherinit në krye të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka kërk

Postuar: 10/12/2019 - 17:57

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha rubrikën “Opinion”, se si pasojë e

Postuar: 10/12/2019 - 17:53

Qeveria me një vendim të posaçëm ka vendosur që asnjë shpërblim për punonjësit e administratës të

Postuar: 10/12/2019 - 17:47

Dy muaj pas vendimit negativ të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë, kry