Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Meta e thirri në zyrë, por ai nuk u paraqit”/ Berisha ka një mesazh të fortë për Sandër Lleshin

Postuar: 09/11/2018 - 21:00

I ftuar në Abc News, ish-kryeministri Berisha i është drejtuar gjeneral Sandër Lleshit me një mesazh të qartë.

Berisha tha se gjenerali është thirrur për takim nga presidenti, por ka refuzuar të paraqitet në zyrën e Metës. Kjo sipas Berishës duhet të shoqërohet me një dekret që e zhvesh atë menjëherë.

“Dua t’i them këtij gjenerali se kur nuk paraqitet para kryekomandantit të vendit ai meriton vetëm një gjë një dekret për ta zhvesh menjëherë. Ky është një akt puçist se Lleshi është emëruar në një mënyrë flagrante në shkelje me Kushtetutën, për pozicionin që mban”, ka thënë Berisha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 10:53

Deputeti i PS,Bashkim Fino është përplasur me Kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Postuar: 15/11/2018 - 10:20

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërri

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Kryetari i Komisionit të Integrimit, Genc Pollo, reagoi lidhur me takimin e djeshëm të Këshillit

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Vendet partnere kanë përshëndetur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi bandën e

Postuar: 15/11/2018 - 10:00

Ndërkombëtarët kanë rritur presionin ndaj presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për emërimin e

Postuar: 15/11/2018 - 09:49

Ish ministrja e Integrimit Klajda Gjosha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar pas

Postuar: 15/11/2018 - 09:37

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro arriti të bënte shumë zhurmë me postimin e saj në Twitter pa