BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Politike

“Meta kërkoi vetë të ishte President, nuk e detyroi Rama”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat dhe tregon qëllimin e tij të fshehtë: Donte të mbrohej nga...

“Meta kërkoi vetë të ishte President, nuk e detyroi

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi komentoi mbrëmjen e djeshme edhe zgjedhjen e Ilir Metës në postin e Presidentit të vendit. Sipas Klosit, marrja e këtij posti nuk erdhi si një detyrim nga Edi Rama, por ishte vetë dëshira e Ilir Metës sepse e shikonte pozicion në favorin e tij për t’u mbrojtur nga goditjet.

"E ka kërkuar vetë Meta të ishte president, nuk e burgosi Rama. Mendonte se do i duhej. Të qenurit në një post kaq të lartë të vendit do i shërbente të mos goditej. Them që nuk është më problem, Meta nuk përbën më rrezik. Ata njerëz që Meta u ka bërë ndere apo u ka dhënë dekorata nuk janë elektorati, nuk nënkuptojnë mbështetje politike”, u shpreh Klosi.

Më të lexuarat