BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Politike

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror (SHISH) profesori Fatos Klosi foli mbrëmjen e djeshme lidhur me të ardhmen e dyshes Meta-Kryemadhi në fushën politike.

Ai tha se e gjitha kjo i dukej një lojë e luajtur nga Meta dhe Kryemadhi për të mos treguar ankthin që kanë vërtetë për të ardhmen. Klosi tha se të dy kanë eksperiencën politike të hiqen sikur asgjë nuk ka ndodhur dhe janë shumë të qetë por kjo nuk ishte e vërtetë.

“Pse duhet të mendojmë që janë rregulluar raportet dhe të mos mendojmë që kjo e gjitha është një lojë e tyre. Po sillen sikur janë të qetë, sikur e kanë situatën në dorë e sikur s’kanë asnjë problem. Politikanë janë, edhe Kryemadhi nuk është e pazonja në këtë pjesë. Edhe Meta ka eksperiencë goxha dhe ndaj bëjnë lojën e tyre. Me Partinë Socialiste nuk kam parë ndonjë afrim. Meta s’ka më asgjë në dorë dhe këtë e di mirë ndaj bën sikur është i qetë. Atij i duhet që pas Presidencës të kthehet në LSI, siç e thonë përditë, dhe të fillojë punën atje. Nuk mund ta fillojë duke u përplasur me botën. Ngelet për t’u parë kur të mbahen zgjedhjet pas 3 vitesh sa nevojë do ketë Rama për LSI”, tha Klosi.

Më të lexuarat