BREAKING NEWS

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të gjithëve: Vetëm këto do jenë ditët e pikut, ndërsa lajmi i mirë është se numri i të prekurve do të ulet...

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të
x

Politike

Meta me akuza të ashpra pasi dorëzoi në SPAK padinë për ministren Gjonaj, tërheq vëmendjen këshilltari i tij/ Çfarë mbante në ‘çantën’ e zezë? (FOTO)

Meta me akuza të ashpra pasi dorëzoi në SPAK padinë për

Presidenti Ilir Meta dorëzoi sot personalisht në SPAK padinë ndaj ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Por krahas deklaratave  e mesazheve të forta të kreut të shtetit ajo ç’ka tërhoqi vëmendjen e gazetarëve ishte çanta e zezë që mbante këshilltari i Presidentit Bahri Shaqiri.

Çfarë mbante brenda saj këshilltari i Presidentit, apo ishin provat që iu dorëzuan SPAK-ut kundër ministres Gjonaj?

Në Prokurorinë e Posaçme, Meta shoqërohej sot nga tre këshilltarët e tij Bahri Shaqiri, Tedi Blushi dhe Bledar Dervishaj.

“Ne po vlerësojmë prova të tjera që po na vijnë për persona të tjerë të përfshirë për të çuar deri në fund shpartallimin e kësaj tentative të grushtit të shtetit me një ligj antikushtetues për të kthyer Gjykatën Kushtetuese garant të të drejtave kushtetuese nga kjo bandë tepër e rrezikshme.”- tha Meta në një prononcim për mediat pas dorëzimit të kallëzimit penal në SPAK, për ministren e Drejtësisë.

Meta me akuza të ashpra pasi dorëzoi në SPAK padinë për

Meta me akuza të ashpra pasi dorëzoi në SPAK padinë për