BREAKING NEWS

Dy muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, sizmiologu qetëson qytetarët pas lëkundjeve të sotme

Dy muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, sizmiologu
x

Politike

Meta me thirrje e paralajmërime të forta që në mëngjes, LSI i përgjigjet menjëherë: Druaj se presidenti po flet kot! Vëri në punë këshilltarët!

Meta me thirrje e paralajmërime të forta që në mëngjes,

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komentuar thirrjen e presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi sot sërish dialog me qëllim që kriza politike të mos ndikojë në çeljen e negociatave.

Ndërkohë, Vasili shprehet me ironi se druan që presidenti po flet kot. Sipas tij, Meta nuk ka pse të shqetësohet që Shqipëria do të ngelë në vjeshtë, pasi qeveria e ka mbaruar integrimin që në 27 qershor 2018.

Madje Vasili ka publikuar edhe një video të kaluar të Ramës, ndërsa i kërkon presidentit të vërë në punë këshilltarët e tij.

Komenti i Vasilit:

Druaj se presidenti po flet kot !!(VIDEO).

Perse eshte kaq i preokupuar Presidenti se do ngelet serish ne vjeshte qeveria dhe ne 19 tetor per integrimin europian?

Nuk e di Presidenti se Qeveria e ka mbaruar me sukses te plote integrimin europian qe ne 27 qershor 2018 bile ka marre dhe daten, sigurisht imagjinare.

Edi Rama u ka ndare edhe dekorata ambasadoreve per kete sukses te papare.

Ndaj i nderuar President veri ne pune keshilltaret e tu.

Me qe ata nuk te informojne, po jua tregoj une edhe me VIDEO kete sukses,qe kryeministri e ka arritur me kohe....dhe qe ju nuk e keni marre vesh akoma