Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Meta nuk i dha alternativë tjetër”/ Plas debati mes Çipës dhe Vasili për Arta Vorpsin në transmetim ‘live’

Postuar: 19/11/2019 - 23:54

Analisti Aleksandër Çipa ka debatuar me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili për zgjedhjen e Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Çipa shprehu habi që si nga qeveria edhe nga ana e Presidenti gjyqtarja Vorpsi mbahet si një eksperte profesioniste që Republika e Shqipërisë nuk ka luksin ta humbasë. Ndërsa Vasili i kërkoi Çipës të bënte citimet korrekte.

Debati në studion e emisionit “Tempora”

Çipa: Më bën përshtypje që Vorpsi shkoi tek gabimi fatal i saj, sepse unë e quaj fatal, vajtjen te noteri.  U paradeklarua presidenti që nuk do ta firmoste atë dhe nuk kishte alternativë tjetër ajo.

Më bën përshtypje, por kam dëgjuar që është rasti i një eksperteje profesioniste që nuk e ka luksin Republika e Shqipërisë ta humbasë një eksperte të tillë.

Vasili: Bëj një investigim.

Çipa: E tha presidenti në një emision televiziv dje.

Vasili: Ti një herë thua e paratha presidenti. Bëji citimet korrekte.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 09:52

Ministri Fuqiplotë, Bledi Çuçi tha se ka shkuar në 13000 numri i njerëzve të strehuar në hotele, ndërsa njoftoi se pas Tiranës edhe Durrësi do të miratojë bonusin e qirasë për akomodimin e njerëzve në ambiente me qira

Postuar: 07/12/2019 - 09:29

Kryeministri Edi Rama tha gjatë mbledhjes së sotme se është përgatitur një kërkesë për shtyrjen e

Postuar: 07/12/2019 - 09:25

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme të jashtëzakonshme dha porositë e radhës se si do

Postuar: 07/12/2019 - 09:20

Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe prokuroritë e rretheve kanë gati dosjet që do të kalojnë te SPA

Postuar: 07/12/2019 - 09:16

Kryeministri Edi Rama theksoi edhe një herë sot se 15 Dhjetori është afati i fundit për strehimin

Postuar: 07/12/2019 - 09:10

Presidenti Ilir Meta ka nisur të tërhiqet nga skenarët bllokues të reformës në drejtësi.

Postuar: 07/12/2019 - 09:07

Kreu i qeverisë deklaroi se Komitetit Kombëtar për Rindërtimin do të mblidhet ditën e hënë për ta