BREAKING NEWS

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës së bujshme të Bashës, reagon Rama

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës
x

Politike

“Meta nuk i dha alternativë tjetër”/ Plas debati mes Çipës dhe Vasili për Arta Vorpsin në transmetim ‘live’

“Meta nuk i dha alternativë tjetër”/ Plas debati mes

Analisti Aleksandër Çipa ka debatuar me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili për zgjedhjen e Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Çipa shprehu habi që si nga qeveria edhe nga ana e Presidenti gjyqtarja Vorpsi mbahet si një eksperte profesioniste që Republika e Shqipërisë nuk ka luksin ta humbasë. Ndërsa Vasili i kërkoi Çipës të bënte citimet korrekte.

Debati në studion e emisionit “Tempora”

Çipa: Më bën përshtypje që Vorpsi shkoi tek gabimi fatal i saj, sepse unë e quaj fatal, vajtjen te noteri.  U paradeklarua presidenti që nuk do ta firmoste atë dhe nuk kishte alternativë tjetër ajo.

Më bën përshtypje, por kam dëgjuar që është rasti i një eksperteje profesioniste që nuk e ka luksin Republika e Shqipërisë ta humbasë një eksperte të tillë.

Vasili: Bëj një investigim.

Çipa: E tha presidenti në një emision televiziv dje.

Vasili: Ti një herë thua e paratha presidenti. Bëji citimet korrekte.