BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Politike

"Meta po shkon...", parlajmërimi i Lorenc Vangjelit për zgjedhjet lokale: PD nuk fiton dot me Berishën kryetar

"Meta po shkon...", parlajmërimi i Lorenc Vangjelit për

Zgjedhjet e ardhshme lokale dhe ekuilibrat brenda shoqërisë shqiptare u diskutuan në studion e ABC Live me analistin e njohur Lorenc Vangjeli.

Në bashkëbisedim me gazetaren Sibora Bitri, Vangjeli u shpreh që ka ardhur koha për të gjetur një zgjidhje brenda PD, dhe zgjidhja sipas tij është që ‘Z. Berisha që mundi Bashën, tashmë duhet të largohet, dhe ti krijojë mundësi partisë së tij që të ketë mundësi për të fituar’.

Elektorati i djathtë, sipas Z. Vangjeli ndodhet në një situatë të vështirë, ku nuk është i përfaqësuar në asnjë këshill bashkiak, përveç Shkodrës.

Për analistin Vangjeli, shoqëria funksionon në të njëjtën mënyrë si natyra, kërkon vendosjen e ekuilibrave, dhe pushteti i PS kërkon balancë nga ana tjetër. Partia Lirisë e ka me detyrim të shkojë djathtas, për të krijuar këtë ekuilbër, edhe pse nuk ka asgjë të përbashkët me të djathtën, edhe pse ky ekuilbër është prishur’, tha Vangjeli.

Më të lexuarat