BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Politike

Meta takon ambasadorin e Britanisë, zbardhen detajet çfarë u diskutua për plaftormën me 15 pika (Mesazhi i koduar për Ramën)

Meta takon ambasadorin e Britanisë, zbardhen detajet çfarë u

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan Norman.

Në fokus të takimit ka qenë angazhimin e tij  për të ndihmuar të gjitha palët për miratimin sa më parë të Reformës Zgjedhore.

“Kënaqësi të takoja sot Ambasadorin e Britanisë Madhe, Sh.T.Z Duncan Norman.
E falenderova për angazhimin e Tij të përkushtuar dhe vendosmërinë për të ndihmuar të gjitha palët për miratimin sa më parë të Reformës Zgjedhore.
Theksova angazhimin tim për Platformën (Non Paper) të 8 prillit të bërë publike sot me qëllim avancimin e axhendës së integrimit të Shqipërisë në BE, si dhe kërkova një qasje gjithëpërfshirëse dhe vullnet konstruktiv të të gjitha palëve të përfshira.
Gjithashtu shpreha keqardhjen për mënyrën destruktive të sjelljes ndaj këtij propozimi, duke minuar mundësitë për dialog.”-shkruan Meta.