Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Meta: Tensionet politike parazgjedhore nuk duhet të na shpërqëndrojnë vëmendjen nga reformat

Postuar: 17/02/2017 - 16:59

Kryetari i LSI, Ilir Meta ka folur në komitetin drejtues të LSI-së për qytetin e Titanës, rreth tensionit politik që po krijohet me afrimin e datës së zgjedhjeve të qershorit.

Gjithashtu Meta theksoi se me shumë rëndësi është reforma në drejtësi tek e  cila duhet mbajtur përherë fokusi.

“Përgatitjet për zgjedhje nuk duhet të na shpërqëndrojnë për të mos humbur vëmendjen nga reformat, siç është avancimi për reformën në drejtësi. Nuk mungojnë përpjekjet për të tensionuar artificialisht fushatën paraelektorale”, u shpreh kryeparlamentari.

Gjatë fjalës së tij Meta foli edhe për reformën zgjedhore dhe dekriminalizimin.

“Ndërkohë, reforma zgjedhore duhet të kishte përfunduar me kohë si dhe të vazhdojë procesi i dekriminalizimit. Në këto aspekte dua të shpreh angazhimin tonë si LSI për të gjeneruar një klimë sa më konstruktive dhe racionale”, u shpreh Ilir Meta. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/02/2017 - 10:19

Lideri i Partisë Demokristiane Nard Ndoka i cili është pjesë e opozitës dhe protestës popullore, me një shënim në faqen e tij të Facebook, shkruan se Lulzim Basha tani më është kthyer jo vetëm në liderin e opozitës, por në një lider popullor.

Postuar: 26/02/2017 - 09:48

Protesta e PD-së kja hyrë në ditën e nëntë të saj.

Postuar: 26/02/2017 - 08:51

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka patuar disa takime me kongresmenë dhe senatorë të SHBA në Vjen.

Postuar: 26/02/2017 - 08:50

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi dhe ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cutillo nënshkruan dje marrëveshjen prej 5 milionë eurosh, që qeveria italiane j

Postuar: 26/02/2017 - 08:49

Procesi i zgjedhjes së Avokatit të ri të Popullit ka ngrirë.

Postuar: 26/02/2017 - 08:47

Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja ka deklaruar dje se qeveria teknike nuk ka arsye të krijohet.

Postuar: 26/02/2017 - 08:46

Deputeti i Partisë Socialiste për Librazhdin, Taulant Balla, ndërsa ka zhvilluar takime me banorët e zonës së Librazhdit, deklaroi se 97% e shqiptarëve mbështesin Reformën në Dr