Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Meta thellon 'luftën'/ Presidenti s’e dekretoi në krye të Shkencave, reagon Skënder Gjinushi

Postuar: 12/07/2019 - 12:02

Pas mos dekretit si kreu i Akademisë së Shkencave nga Presidenti Ilir Meta ka folur edhe Skëndet Gjinushi.

“Meta vazhdon të nxjerrë dekrete nul”, kështu është shprehur Gjinushi për Report Tv.

Skënder Gjinushi u zgjodh kryetari i ri i Akademisë së Shkencave me 35 vota në një garë pa rivalë. Në total votuan 43 akademikë. Akademiku Artan Fuga dhe Partia Demokratike i cilësuan zgjedhjet farsë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 22:02

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur së ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka punuar kundër interesave të Kosovës.

Postuar: 17/10/2019 - 21:58

Për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pavarësisht mbështetjeve të dhëna nga pjesa dërrmuese e ve

Postuar: 17/10/2019 - 21:47

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në emisionin ‘’Opinion’’, u shpreh

Postuar: 17/10/2019 - 21:43

Aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi tha se çështje të brendshme të vendit tonë janë pengesë kr

Postuar: 17/10/2019 - 21:38

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nëse Shqipëria merr nesër një përgjigje negative nga BE p

Postuar: 17/10/2019 - 21:30

Pavarësisht sinjaleve pesimiste që vijnë nga Brukseli, kryeministri Edi Rama theksoi mbrëmjen e s

Postuar: 17/10/2019 - 21:21

Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka deklaruar se Policia u ka mohuar banorëve të Unazës së re të d