BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Politike

Meta ua bën të qartë atyre që “kanë marrë lekët e bandës së Astirit” dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Mos provokoni! Se Vlora ndizet dhe ju e dini çfarë ndodh… (Tregon ç’pritet të ndodhë nesër)

Meta ua bën të qartë atyre që “kanë marrë

Gjatë konferencës për shtyp, Presidenti i Republikës Ilir Meta teksa njoftoi se nesër do të jetë sërish në qytetin e Vlorës, dha edhe lajmin se edhe ditën e numërimit të votave do të jetë pikërisht në qytetin bregdetar. Ai apeloi që Vlora të mos provokohet, ndërsa paralajmëroi numëruesit dhe komisionerët të kenë mendjen në mësim pasi do të jenë nën monitorim.

Meta nënvizoi se ka ikur koha që tallen me popullin e Shqipërisë dhe se 25 prilli është prova e zjarrit .

 “25 prilli është prova e zjarrit do të përvëlohen të gjithë ata që janë tallur me qytetarët e Shqipërisë deri tani. Demokracia nuk është lojë por sundim i ligjit, dhe nis tek vota e barabartë për të gjithë, që nga vota e presidentit tek vota e qytetarit të thjeshtë”, u shpreh Meta në fjalën e tij.

Gazetarja: Ju udhëtoni shpesh kohët e fundit në Vlorë

Meta: Nesër pranë atje jam. Edhe ditën e numërimit do të jem në Vlorë. Ta dinë gjithë numëruesit, komisionerët, të tërë, të tërë. Qoftë se ua kanë marrë lekët bandës së Astirit, tua mbajnë lekët po të kenë mendjen në mësim se janë të gjithë në monitorim të gjithë.

I pyetur se çfarë po ndodh me LSI-në në Vlorë, Meta u shpreh:

“Zero interes për LSI e Vlorës dhe për LSI e Shqipërisë. Interesimi im është mosprovokimi me Vlorën. Se Vlora ndizet dhe ju e dini çfarë ndodh. Unë ftoj qytetarët e Vlorës të jenë të qetë. Të mos intimidohen nga askush, të denoncojnë në portalin e presidencës siç kanë ardhur shumë denoncime, siç ishte ky skenari por ka edhe të tjerë. Durrësi, Elbasani etj, me emra”.

Më të lexuarat