BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Milaim Zeka paralajmëron goditjen e rëndë që do të marrë Albin Kurti

Milaim Zeka paralajmëron goditjen e rëndë që do të

Analisti Milaim Zeka ka komentuar takimin e tre liderëve të Ballkanit në Forumin Ekonomik në Shkup, ku janë mbledhur për të diskutuar mundësitë e “minishengenit Ballkanik” që ka marrë emrin e ri ‘Open Balkan’.

"Mendoj që mungesa e Kosovës nuk i shkon vetëm Kosovës dhe qeverisë së saj pasi vendi më i izoluar në kontinentin evropian tani për tani është Kosova. Besoj dhe mendoj, jam i bindur që vendimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për të mos qenë në këtë forum është një gabim trashanik politik, gabim të cilin do e paguajë me një çmim të lartë populli dhe shteti i Kosovës.

Ky lloj minishengeni ka qenë dhe është i nevojshëm për lëvizjen e lirë të qytetarëve të gadishullit ballkanik të mallrave dhe thjesht të bëhet një lloj mini Skandinavie që ka qenë para 30 viteve mes Finlandës, Danimarkës, Norvegjisë dhe Suedisë, ku njerëzit kanë lëvizur pa kontroll të pasaportave në këto vende", tha Milaim Zeka për Top Talk.