BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Politike

'Mini Shengeni Ballkanik', Mimi Kodheli i përgjigjet deklaratave të ashpra të opozitës

'Mini Shengeni Ballkanik', Mimi Kodheli i përgjigjet deklaratave

Ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli u pyet rreth skepticizmit që opozita ka treguar rreth nënshkrimit të deklaratës së përbashkët me Presidentin e Serbisë, Alexandar Vuçiç dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, për Mini Shengenin në Ballkanin Perëndimor

“Skepticizmin tek opozita, le të themi, po e pranoj kollaj, sepse është në detyrën e opozitës të jetë skeptike. Nuk më shqetësojnë komentet dhe krahasimet me të kaluarën, që dikush mbase e njeh mirë dhe e kthen të kaluarën në ditët e sotme. E rëndësishme është që ky organizëm të fillojë të funksionojë me gjëra të prekshme”, tha Kodheli në Report Tv.

 

Më të lexuarat