BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

Ministres shqiptare i hakohet rrjeti social, vihet në lëvizje Policia dhe angazhon në hetim Njësinë e Krimeve Kibernetike

Ministres shqiptare i hakohet rrjeti social, vihet në lëvizje Policia

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj, ka rënë ditën e djeshme pre e një sulmi kibernetik. Kryediplomates kosovare i është hakuar llogaria e saj në Facebook.

Si rrjedhojë, ajo nuk ka pasur qasje në Facebook. E në lidhje me këtë, policia ka njoftuar se është aktivizuar edhe Njësia e Krimeve Kibernetike si dhe prokurori i Shtetit.

“Ankuesja f/k ka raportuar se nuk ka qasje në llogarinë e Facebookut, llogaria është hakuar. Në lidhje me rastin është njoftuar njësia e Krimeve Kibernetike dhe prokurori i shtetit”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Më të lexuarat