BREAKING NEWS

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka bërë me gjak nuk do i vlejnë atje në gropë. Jam gati të dorëzohen në autoritetet shqiptare nëse Sali Berisha...

Aishe e Zylfie Haklaj japin mesazhet tronditëse: Ato para që ka
x

Politike

Ministri Cakaj takon ministrin e Jashtëm të Tunizisë, zbardhet çfarë u diskutua

Ministri Cakaj takon ministrin e Jashtëm të Tunizisë, zbardhet

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun e tij tunizian, Khemaies Jhinaoui, me rastin e pjesëmarrjes në Ministerialin e Forumit Rajonal të Unionit për Mesdheun.

Ministri në Detyrë Cakaj, u shpreh në Facebook se takimi ishte një mundësi e mirë për të shkëmbyer mendime për konsultime diplomatike sa më parë mes Shqipërisë dhe Tunizisë si dhe për rëndësinë e  nënshkrimit të marrëveshjeve për bashkëpunim ekonomik.

Kreu i diplomacisë shqiptare në statusin e tij në facebook ka thënë: “Shqipëria si kryesuese e Grupit të Kontaktit të Mesdheut ka si prioritet forcimin e bashkëpunimit mes OSBE-së dhe Forumit Rajonal të Unionit për Mesdheun për të thelluar më tej partneritetin mes këtyre dy platformave. Në këtë kontekst, po ashtu theksuam nevojën e një pjesëmarrje sa më të gjerë e sa më të lartë në Konferencën e Mesdheut që do të mbahet në Tiranë”.