Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ministri Klosi dhe deputeti Bushati do të marrin pjesë në ceremoninë e betimit të Trump si president i SHBA-ve

Postuar: 11/01/2017 - 19:32

Edi Rama nuk do jetë i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 20 janar.

Partia Socialiste do të përfaqësohet nga Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Blendi Klosi dhe deputeti socialist Ervin Bushati.

Ministri Klosi dhe deputeti Bushati do të marrin pjesë në ceremoninë e betimit të kreut të ri të shtetit amerikan dhe më pas në të gjitha ceremonitë pasuese protokollare të inagurimit të Presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kujtojmë se gjatë fushatës amerikane, Edi Rama e quajti fatkeqësi nëse Donald Trump do të fitonte zgjedhjet presidenciale.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstit

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur