BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

“Ministrin e kishin bir në shpirt, ndërsa ne na kishin si krimba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat tronditëse që implikojnë politikanë të lartë shqiptarë: Ai vrau Remzi Hoxhën për hesap të..

“Ministrin e kishin bir në shpirt, ndërsa ne na kishin si

Analisti Frrok Çupi ka komentuar qëndrimin që po mban kryeministri Rama në lidhje me goditjet që SPAK po iu jep zyrtarëve të lartë apo edhe ish-zv.ministrave.

Sipas Çupit kjo është hera e parë që një kryeministër distancohet nga zyrtari që shkel ligjin.

Rama në ligjërimin politik të ditëve të fundit ka kritikuar ministra dhe kryebashkiakë për “tendera me probleme” që shpesh shkojnë në dyshime për korrupsion, është kjo një formë për tu shkëputur nga e kaluara, apo është qëllim i kryeministrit për të pasur protagonizëm politik dhe “veçuar veten” nga çështja korrupsion?

-Është hera e parë në historinë moderne të shtetit tonë kur kryeministri ‘i jep duart’ zyrtarit të tij që shkel ligjin. Para kësaj kryeministri ose presidenti të merrte ‘gjak në vetull’ nëse ti shkruaje një lajm se ministri i tij ishte deri në grykë në krim… E jo më ta thërriste gjykata apo prokuroria… Nuk kitshe shans. E shikoni sa ish-ministra po presin radhën në derë të SPAK? Se pasuria e vjedhur dhe gjaku i tjetrit, një ditë paguhen. Kjo po ndodh. Nuk mbani mend një emër: Arben Sefgjini. Ky kishte dorë në vrasjen e Remzi Hoxhës, të kryer për hesap të kryeministrit Berisha. Kryeministri nuk lejoji që ta dërgonin në hetim, por e emëroi Drejtor të Përgjithshëm të Doganave të Shqipërisë. Dhe i vuri roje që të mos e merrnin prokurorët… A jemi në këtë botë? Ministrin e kishin bërë bir në shpirt, ndërsa ne na kishin bërë si krimba

Më të lexuarat