BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Politike

“Ministrja duhet të largohet menjëherë”, Nazarko plas deklaratën e fortë: Bashkëshorti i saj...

“Ministrja duhet të largohet menjëherë”, Nazarko plas

Kuvendi do të vendosë sot për mandatin e ministres Olta Xhaçka pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike se bashkëshorti i ministres është shpallur investitor strategjik nga qeveria.

Lidhur me faktin nëse duhet të largohet ose jo, ministrja e Punëve të Jashtme, analisti Shpëtim Nazarko, thotë se bazuar edhe në përvojat e mëhershme politike të këtij lloji në vend, ku familjarët dhe jo vetëm kanë pasur përfitime të tilla, ministrja detyrimisht duhet të largohet.

“Padyshim që është konflikt interesi fakti pasi bashkëshorti i saj është zgjedhur si investitor strategjik në kundërshti me ligjin tokë në bregdet për Investime Strategjike.

Duke marrë shembuj nga largimet e mëparshme si të ish-ministrit Ilir Beqaj, Valentina Leskaj për familjarët e saj, shtrohet pyetja në cilin rast duhet të futet rasti i ministres Xhaçka, atëherë si ta gjykoj me precedent, ky hyn kjo, te Beqaj, ky është një akt kriminal, nëse respektohen precedentët, ministrja duhet të largohet.”, u shpreh ai.

Më të lexuarat