Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ministrja e Financave deklaron nga Vlora: Kjo është më e rëndësishmja për ne

Postuar: 18/03/2019 - 18:26

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj vizitoi në Vlorë një sipërmarrje vendase që eksporton produkte peshku ku  theksoi  se mbështetja e prodhuesve vendas është prioritet për qeverinë shqiptare.

“ Ne duam të nxisim eksportet, si ato të menaxhuara nga shqiptarët, por edhe të kemi mundësi për ta zgjeruar dhe për të huajt, e rëndësishme është që të mundësojmë sa më shumë punësim”, u shpreh ministrja. 

“Qeveria shqiptare është e angazhuar edhe në skema të drejtpërdrejta vetëm të fondeve nacionale që i menaxhon me AZHBR, por edhe në skemat e mbështetjes të fondeve të garancisë. Unë dua ta lançoj që këto skema mbështetëse ekzistojnë sot. Janë dy skema mbështetëse nga dy donatorë shumë të rëndësishëm në Shqipëri, BERZH dhe KfW, të cilat kanë hyrë në skema mbështetëse në bujqësi me sektorin financiar”, tha përsos të tjerash ministrja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 18:33

Nga Tropoja ku kërkoi votën për kandidatin e Partisë Socialiste, kryeministri Rama i ftoi të gjithë të marrin pjesë në votime, pasi nuk do të ndodhë asgjë, përveç disa fenomeneve sporadike, siç i quajti ai.

Postuar: 25/06/2019 - 18:19

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Aeroportin e Kukësit, me helikopter, ku pritet të zhvillo

Postuar: 25/06/2019 - 17:56

Nën thirrjet “Rama ik, Rama hajdut” mbështetësit e opozitës në qytetin e Kukësit ka

Postuar: 25/06/2019 - 17:49

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Tropojë, në vazhdim të fushatës së tij elektorale.

Postuar: 25/06/2019 - 17:44

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një qytetar që i ndërpreu fjalën që mbajti gjatë mitingut n

Postuar: 25/06/2019 - 17:35

Sot dita politike nisi me një konferencë shtypi të Presidentit të Republikës ku përsëriti qëndrim

Postuar: 25/06/2019 - 17:31

Kryeministri Edi Rama e krahasoi Presidentin Ilir Meta me Haxhi Qamilin.