Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ministrja Gjonaj e thotë troç arsyen për Arta Vorpsin: Ja pse askush s’do donte të ishte në vendin e saj

Postuar: 19/11/2019 - 22:10

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e ftuar në studion e emisionit “Real Story” tha se e njeh Arta Vorpsin, e shtoi se ajo është ndër profesionistet e rralla në fushën e ligjeve që ekzistojnë në vend.

Gjonaj theksoi se i vjen keq që një zonjë kaq profesioniste sa zonja Vorpsi gjendet sot në këtë situatë të tillë absurde, e krijon një vend si Shqipëria.

“Zonja Vorpsi është një nga njerëzit më me integritet të lartë dhe do ishte një vlerë e shtuar për atë gjykatë. Kjo është një luftë politike dhe jo profesionale. Asnjë profesionist nuk do të ishte në vendin e saj.Në këtë vend, profesionistët fatkeqësisht baltosen. Më vjen keq që një profesioniste goditen kaq rëndë, baltoset nga kjo lloj zhurme, që shpesh herë vendimet merren nëpër studio televizive”, tha Gjonaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 14:41

Pas dëshmisë së kreut të KEd, Ardian Dovrani në prokurori dhe deklaratës që dha më pas për mediat, ka ardhur reagimi i menjëhershëm nga Presidenca.

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Prokurori i ri i Përgjithshëm, Olsian Çela ka pasur një vizitë të veçantë sot në zyrën e tij të r

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar sot 29-vjetorin e themelimit të kës

Postuar: 11/12/2019 - 14:10

Ish-deputeti i PD-së Genc Pollo shprehet se sot demokratët kanë rolin kyç në një tjetër kthesë hi

Postuar: 11/12/2019 - 14:01

Në përfundim të marrjes në pyetje në Prokurori, pas kallëzimit që i ka bërë Presidenti Meta, kreu

Postuar: 11/12/2019 - 13:36

Pas 3 orësh në Prokurori ku dha deklarimet e tij, kreu i KED, Ardian Dvorani i paditur nga Presid