BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Politike

Ministrja Gjonaj e thotë troç arsyen për Arta Vorpsin: Ja pse askush s’do donte të ishte në vendin e saj

Ministrja Gjonaj e thotë troç arsyen për Arta Vorpsin: Ja pse

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e ftuar në studion e emisionit “Real Story” tha se e njeh Arta Vorpsin, e shtoi se ajo është ndër profesionistet e rralla në fushën e ligjeve që ekzistojnë në vend.

Gjonaj theksoi se i vjen keq që një zonjë kaq profesioniste sa zonja Vorpsi gjendet sot në këtë situatë të tillë absurde, e krijon një vend si Shqipëria.

“Zonja Vorpsi është një nga njerëzit më me integritet të lartë dhe do ishte një vlerë e shtuar për atë gjykatë. Kjo është një luftë politike dhe jo profesionale. Asnjë profesionist nuk do të ishte në vendin e saj.Në këtë vend, profesionistët fatkeqësisht baltosen. Më vjen keq që një profesioniste goditen kaq rëndë, baltoset nga kjo lloj zhurme, që shpesh herë vendimet merren nëpër studio televizive”, tha Gjonaj.

Më të lexuarat