Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Miratimi i ligjit për Teatrin, vjen reagimi i parë nga opozita: Parlamenti që ha turpin me kartona

Postuar: 20/09/2018 - 15:33

Pas votimit të ligjit për Teatrin në Kuvend, ka ardhur dhe reagimi i parë nga opozita. Ka qenë deputeti i PD, Luçiano Boçi, ai që ka reaguar duke shkruar se Parlamenti ka ngrënë turpin me kartona.

“Parada e kartonëve që shembin historinë është shembulli më i keq i një politike që varros vlerat kulturore dhe grabit vlera monetare. Nuk di sa ndërgjegje ngel tek dikush që përdor votën si të ishte letër higjenike e kryetarit”, shkruan më tej Boçi.

PARLAMENTI QE HA TURPIN ME KARTONA

Votimi i ligjit special për t’i dhënë pronën publike një klienti dhe për të shembur teatrin, dëshmoi dhe njëherë degradimin moral dhe politik “të tufës” mazhoritare.
Kanë kohë që turpin këta e kanë ngrënë me bukë.
Tani po e ripërtypin dhe me kartona.
Një rreshtim i neveritshëm ky i përfaqësuesve që të vetmin përfaqësim, kanë aferën e rradhës së Ramës së tyre.
Parada e kartonave që shembin historinë është shembulli më i keq i një politike që varros vlerat kulturore dhe grabit vlera monetare.
Nuk di sa ndërgjegje ngel tek dikush që përdor votën si të ishte letër higjenike e kryetarit.
Demokracia do ishte më e lumtur pa këtë soj parlamenti.
Lavdi parlamentit të ripërtypsëve!!!!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 15:43

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, ka publikuar disa dokument, ku sipas tij kryeprokurorja Arta Marku i mbyll çështjen vetes.Vasili shton në statusin e tij, se “i njëjti prokuror që mbylli çështjen Edi Ramës për

Postuar: 22/10/2018 - 15:12

Një incident ka ndodhur gjatë takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi sot me studentë dhe pedag

Postuar: 22/10/2018 - 14:38

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj kreut demokrat Lulzim Basha i cili duke iu referuar arresti

Postuar: 22/10/2018 - 14:08

Zëdhënësja Ina Zhupa në një deklaratë nga selia e Partisë Demokratike ka denoncuar një skandal.

Postuar: 22/10/2018 - 13:59

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat ku  ka hedh

Postuar: 22/10/2018 - 13:57

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar operacionet e zhvilluara nga policia ditët e fundit që

Postuar: 22/10/2018 - 13:34

Zbardhen vendimet e gjyqeve të zhvilluara nga deputetët dhe ish-deputetët e opozitës për periudhë