BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Politike

Miratimi në parim i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, reagon menjëherë Rama dhe bën njoftimin e rëndësishëm: Do ndodhë në orën 13:00!

Miratimi në parim i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, reagon

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas miratimit të në parim të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. “U votua pa konsensus sepse opozita parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e administratës zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD!”, shprehet Rama duke njoftuar një komunikim live në orën 13:00.

“Shumica jonë në Komisionin e Ligjeve sapo votoi draftin e dakordësuar në 5 qershor me o.jashtëparlamentare! U votua pa konsensus sepse o.parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e admin.zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD! Për më shumë në 13.00 live!”, shkruan Rama në Tëitter.

Më të lexuarat