BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Politike

Miratohen në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor, kush janë pesë deputetët që dolën kundër (Emrat)

Miratohen në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor, kush janë

Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve. Ndryshimet Kushtetuese u miratuan në parim me 10 vota pro dhe pesë kundër. Deputetët që votuan kundër janë: Korab Lita, Alban Zeneli, Edjola Braha, Aurora Mara dhe Andi Përmeti.

Ishte Manja ai që i dha fund mbledhjes teksa konfirmoi edhe miratimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në parim.

“Në mbledhje jemi prezent 15 deputetë anëtar të Ligjeve. 10 vota pro dhe 5 janë kundër për marrëveshjen në parim,”- tha Manja.

Më të lexuarat