BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Politike

"Mjafton një kryeministër si Basha...", Salianji i përgjigjet Ramës: Kjo është vdekja e vërtetë klinike që pësoi vendi

"Mjafton një kryeministër si Basha...", Salianji i

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji i ktheu përgjigje kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të këtij të fundit për emigracionin.

Për Salianjin, Rama do të mbahet mend vetëm për largimin masiv të të rinjve.

Ai u shpreh në rrjetet sociale se mjafton që Lulzim Basha të bëhet kryeministër që reformat të shkojnë përpara.

“8 vitet e Edi Ramës në pushtet do të mbahen mend për ikjen masive të rinisë dhe të shtresës së mesme. Kjo është vdekja e vërtetë klinike që pësoi vendi keto 8 vjet. Rinia iku për të mos u ndier e përbuzur në vendin e vet, nga qeveria e vet, profesionistët ikën për të mos u ndierë të poshtëruar nga një kryeministër që zgjodhi të qeverisë me të paaftë, kriminelë, me trafikantët e drogës, të vajzave e grave, me llumin e shoqërisë! Në 25 prill do të bëjmë ndryshimin! Do risjellim shpresën dhe besimin se ky vend bëhet! Mjafton një kryeministër si Lulzim Basha dhe qeverisje njerëzore dhe me plan për të drejtuar reformat që na duhen. Në 25 Prill, Edi Rama humb, Shqipëria fiton!”

Më të lexuarat