BREAKING NEWS

Dakordësia për reformën zgjedhore, reagon kryeministri Rama: Nuk është humbje për Bashën. Marrëveshja është rikthim në realitet, ka anë pozitive

Dakordësia për reformën zgjedhore, reagon kryeministri Rama: Nuk
x

Politike

Mjekët shqiptarë në Itali kundër COVID-19, Luigi Di Maio thumbon BE-në, ja çfarë thotë për Edi Ramën

Mjekët shqiptarë në Itali kundër COVID-19, Luigi Di Maio

Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio ka reaguar për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve nga Shqipëria në Itali.

Ai ka dhënë një mesazh për BE-në në lidhje me reagimin e saj për gjendjen e rëndë në Itali.

Di Maio shkruan:

“Egoizmi nuk na përket neve. Nga Shqipëria një mësim për solidaritetin. Faleminderit Edi Ramës. Këto janë vlerat themelore që Evropa duhet t'u kalojë atyre që janë në vështirësi”.

Më të lexuarat