BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë të re doktoresha e njohur (Emri)

Mjekësia shqiptare në zi! Ndërron jetë në moshë
x

Aktualitet

Mjeku i njohur shqiptar bën reagimin e fortë: Ne jemi vendi i katërt në Evropë për vdekje nga Covid-19

Mjeku i njohur shqiptar bën reagimin e fortë: Ne jemi vendi i

Mjeku Erion Dasho publikimi i shifrave nga INSTAT nxori që ne jemi vendi i katërt në Evropë për vdekje nga covid

“Klasa politike ka ngritur komitetin teknik që ka qenë gjithmonë nën kritika. Opozita dhe ekspertët kanë folur në një gjuhë, aq sa na kanë quajtur pjesë të opozitës.

Kur qeveria akuzohej për pak testime, thonin se vdekshmëria ishte e ulët. Kjo tundej si një flamur. Ndodhi studimi dhe publikimi 3-mujori i INSTAT-it me 1300 vdekje që na nxori ndër 4 vendet më të prekura të Evropës.

Mendimi im si specialist është se ka një përpjekje nga qeveria për të krijuar diversion mes opozitës dhe mjekëve. Numri i ulët i vdekjeve ka rënë”, u shpreh Dasho për Ora News.