BREAKING NEWS

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të SPAK. Zbardhet çfarë u vendos për 'fatin' e tyre

Gjykata e lartë merr vendimin për dy prokurorët e njohur të
x
BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x

Politike

Monika Kryemadhi i del në mbrojtje Ilir Metës në ‘luftën’ me Lulzim Bashën

Monika Kryemadhi i del në mbrojtje Ilir Metës në

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i ka dalë në krah bashkëshortit të saj. Ajo reagoi sot pas akuzave te Gazmend Bardhit ndaj Presidentit lidhur me braktisjen e zgjedhjeve vendore te 2019-ës.

Kryemadhi ka shpërndarë reagimin e Erisa Xhixhos, e cila shprehet:

“Mini-grupimi i interesave klienteliste që përfaqëson z.Bardhi, po tregon çdo ditë e me shumë se ata janë asgjë më shumë, se sa një institucion në varësi të kryeministrit.

Në terma konkretë, qëndrimet e tyre kanë të njëjtën pavarësi sa qëndrimet e ndërmarrjeve të pastrim gjelbërimit në bashkitë që falë dyshes Basha-Bardhi ngelen 100% rilindase.”

Më të lexuarat