BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Mori bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu rendit arsyet e fitores në 14 maj

Mori bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu rendit arsyet e fitores në

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, i ftuar në emisionin “Kjo Javë”, ka renditur arsyet që e kanë çuar drejt fitores së 14 majit.

Ai u shpreh se qytetarët i kanë besuar edhe një tjetër mandat për shkak të përkushtimit dhe punëve të bëra gjatë katër vjeçarit të shkuar.

Ndreu tha se pas marrjes së mandatit të parë ka rikuperuar skemën e mbingarkesës organike, pasi kur ka marrë mandatin e parë, gjysma e administratës nuk paraqitej në punë ndërkohë që vijonin të merrni rrogë.

Pjesë nga diskutimi në studio:

Ndreu: Janë disa aktorë në Lezhë që e kanë mbajtur peng politikën.
Kam pasur vetëm PS të unifikuar, dhe të gjithë banorët të majtë e të djathtë që kanë vlerësuar punën e 4 viteve. Ka qenë vlerësim i punës. Kanë votuar edhe të djathtët për mua, kemi marrë edhe bastione të djathta.
Në fitore më çoi puna e pa lodhur e 4 viteve. Kryetari i bashkisë i ka hapur telefonin çdo qytetari, kemi rikuperuar skemën e mbingarkesës organike kur gjysma e administratës nuk vinte në punë dhe merrnin rrogë, jemi gjithashtu në fund të shlyerjes së borxhit të kësaj bashkie.

Votat e djathta. Çdo bëni për ata që nuk ju votëbesuan?

Ndreu: Nuk i ndaj kështu njerëzit, e kam dhënë edhe më parë këtë mesazh. Kam shërbyer e kam komunikuar me gjithkënd.
Në këtë bashki ka një “pakti”.
Çdo qytetar do marrë përgjigje brenda 10 ditëve, nëse u zgjidhet do zgjidhet pavarësisht se kush është, në të kundërt do marrë përgjigje me shkrim.

Po sa i përket numërimit të votave?

Ndreu: E dija skemën elektorale përmendësh kam qenë shumë i qetë. E dija që në Balldren nuk do ishim mirë sepse pothuajse nuk bëmë fushatë atje për shkak të personit që ndërroi jetë.
Fitoren e kam parë në sytë e njerëzve në takimet gjatë fushatës. Kemi nxjerrë Lezhën nga harta e përmbytjeve.