BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Politike

Mori mandatin e deputetit, Alfred Rushaj zbulon hapur votën e tij për kryetarin e PD-së

Mori mandatin e deputetit, Alfred Rushaj zbulon hapur votën e tij për

Alfred Rushaj, i cili mori mandatin e deputetit të PD në zgjedhjet e 25 prillit, komentoi garën për kreun e PD.

Ndërsa shprehu mbështetjen për Lulzim Bashën si Kryetar i PD, Rushaj tha kandidatët e tjerë do të kishte qenë më mirë të kishin një projekt se çfarë do të bënin më mirë, sesa thjesht kritika ndaj kreut Basha, ndërkohë që sipas tij kundërshtari i tyre i përbashkët është Rama.

“Nëse do filloja me gabimet padyshim gjatë një pune nuk ka asgjë që të jetë perfekte. Një pune i kthehesh vendimeve dhj gjen gjithmonë dicka për të përmiësuar.

PD nese do i ktheheshe fushatës do kishte gjetur disa gjëra që mund të ishin bërë më mirë. Ndoshta duhet të kishim dalë më herët në terren. Pastaje e gjithë gjëja do ishte pyetja nëse këto gabime kanë përcaktuar rezultatin e zgjedhjeve që shpalli Komisioni Zgjedhor? Unë them që jo. Nëse do kishim dalë më parë apo më vonë, do kishte të bënte mbase me një organizim me një intensitet të ndryshëm të punës.

Por ajo që ka ndikuar, është ajo që ka bërë qeveria jo gjatë muajit të fushatës por gjatë viti të të fundit për fushatën.

Çfarë ajo ka bërë në funskion të fushatës. Ka disa gjëra që shqiptarëve u është bërë e ditur edhe nga raporti i OSBE-ODHIR. Dhe që është e shkruar: Nuk është e qartë ku fillon shteti dhe partia dhe që referon qartë që ku është kufiri midis partisë dhe shtetit, që nuk ekzistonte më.

Gazmend Bardhi ka thë më të drejtë që i vjen turp që të ketë kolegë që kanë marrë pjesë në masakrën zgjedhore.

Sepse është përballur në vetë të parë më policinë, krimin, që të gjithë u bënë bashkë për të deformuar votën e lirë. I vjen turp se ka përballë atë që është personi që që organizoi këtë markineri antiligjore për të deformuar votën e shqiptarëve.

Vota ime shkon për Z. Basha edhe për faktin që kam qenë drejtor i fushatës së PD. Qëndrimi im nuk vihet në dilemë, edhe për shkak të asaj pune qe kemi bërë gjatë kësaj periudhe”, tha Rushaj.

 

Më të lexuarat