Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Mos dëgjoni çfarë thotë Rama dhe Basha", Bushati bën apelin e fortë para 30 qershorit

Postuar: 26/06/2019 - 23:20

 Kreu i Aleancës Demokristiane Zef Bushati u ka bërë thirrje gjithë shqiptarëve që në datë 30 qershor të respektojnë ligjin dhe të shkojnë të votojnë.

I ftuar në emisionin 'Arena', Bushati tha se qytetarët nuk duhet të dëgjojnë çfarë thotë Rama e Basha, por çfarë thotë ligji, dhe 30 qershori sipas tij është ligj.

'Të gjithë qytetarët shqiptarë nuk duhet të dëgjojnë se çfarë thotë Rama, Basha. Duhet të mësohen të dëgjojnë se çfarë thotë ligji. Duhet të respektojmë të gjithë ligjin. Data 30 është data e respektimit të ligjit. Po të shohësh qëndrimin amerikan edhe atë të BE është një qëndrim në mbështetje të ligjit, kërkon të respektojë ligjin, që të vijë edhe në Shq

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 23:46

Duket se këtë verë nuk ka pushime për kreun e PD-së, Lulzim Basha pasi partia e tij la Kuvendin dhe bojkotoi zgjedhjet.

Postuar: 22/07/2019 - 23:23

Tre vjet pas miratimit të Reformës në Drejtësi, tashmë do kemi edhe një godinë që do e simbolizoj

Postuar: 22/07/2019 - 22:57

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi mohon të ketë pasur një takim sekret sot mes kreut

Postuar: 22/07/2019 - 22:42

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi një foto të një breshke në “Facebook”

Postuar: 22/07/2019 - 22:20

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma u shpreh se PD ka ndaluar vijimin e punës në Unaz

Postuar: 22/07/2019 - 22:13

Rumania mbylli Presidencën e BE-së, ndërsa ambasada e saj në Shqipëri organizoi një aktivitet ku

Postuar: 22/07/2019 - 22:10

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është ndaluar këtë të hënë me stru