Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos-dekretimi i Lleshit/ A e shkeli kushtetutën Meta? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Postuar: 15/11/2018 - 22:20

Për kreun e Partisë Demokratike nuk është e rëndësishme se cili emër propozohet për të drejtuar Ministrinë e Brendshme.

I ftuar në emisionin “Real Story”, Basha tha se ky institucion është i kapur nga Kryeministri Edi Rama dhe po përdoret për të mbyllura dosjet e zyrtarëve të qeverisë.

Sa i përket dekretit të Presidentit Ilir Meta që rrëzoi kandidaturën e Sandër Lleshajt si ministër të Brendshëm, Lulzim Basha theksoi se këtë gjë duhet ta vlerësojë Gjykata Kushtetuese.

Ministria e Brendshme është në kthetrat e të parit të qeverisë. Akti i Presidentit duhet të gjykohet nga Gjykata Kushtetuese. S’është detyra ime të merrem me këtë çështje. Ky është debat i parëndësishëm dhe i dëmshëm për interesin publik sepse ka hequr vëmendjen nga gjendja katastrofale ku është rendi. Krimi ka marrë në dorë kontrollin e qyteteve. Rendi është në kolaps”, tha Lulzim Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 19:29

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së Krimeve të Rënda, Donika Prelës, të zbatojë regjimin 41/bis në burgjet shqiptare.

Postuar: 24/05/2019 - 19:25

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 19:02

Pas deklaratës së kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se data e

Postuar: 24/05/2019 - 18:17

Në takimin që zhvilloi në Burrel, Lulzim Basha sulmoi edhe Agron Malajn, kandidatin e Partisë Soc

Postuar: 24/05/2019 - 18:02

Ndonëse nuk pati një përgjigje zyrtare për ftesën e tretë për dialog të kryeministrit Rama, 

Postuar: 24/05/2019 - 17:51

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri

Postuar: 24/05/2019 - 17:44

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në &