Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mos-dekretimi i Lleshit nga Meta/ Rama flet për dëmshpërblimin e gjeneralit: Ja çfarë bëri me paratë

Postuar: 08/11/2018 - 21:24

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta.

I ftuar në emisionin “Real Story”, Kryeministria ka deklaruar se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga Presidenti për mos dekretimin e Lleshit dhe nëse ka ndikuar përplasja që ka patur me ish-presidentin Bujar Nishani.

Rama ka thënë se Sandër Lleshi ka fituar në gjykatë të drejtën për t’u kthtyer në detyrë, por ish presidenti nuk e zbatuar këtë vendim.

Sipas Ramës, zv.ministri i Brendshme ka marrë dëmshpërblimin nga gjykata, por këto para kanë shkuar për bamirësi, që në momentin, që Sandër Lleshi ka filluar punë në Kryeministri.

-A e prisnit mosdekretimin e gjeneral Lleshit nga presidenti Meta?

Jo fare, s’më ka shkuar mendja. Nuk më ka thënë asgjë të tillë Presidenti. Lleshi ka një shkarkim nga Presidenti, që është konsideruar i paligjshëm nga gjykata. Rikthimi në detyrë i një Gjenerali i bën Presidenti, dhe presidenti i i gjashtë, nuk e ka zbatuar. Dhe Gjenerali ka marrë dëmshpërblimin dhe para ato i ka dhënë për bamirësi që kur është lidhur me rrogë nga unë”, deklaroi Rama.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 23:10

 Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha në “Opinion” se policia shqiptare është për tu marrë me kriminelët, dhe jo me të gjithë popullin, në rast se ky i fundit ngrihet kundër organizimit të zgjedhje

Postuar: 24/06/2019 - 23:05

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “A show” në News 24 foli për zgjedhjet lo

Postuar: 24/06/2019 - 22:55

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e e pyetur në lidhje me deklaratat e Ramës se rrezikon burgun, t

Postuar: 24/06/2019 - 22:53

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është e bindur që kryeministri Edi

Postuar: 24/06/2019 - 22:36

Kryetarja e LSI dhe njëherësh bashkëshorte e presidentit, Monika Kryemadhi tregoi të vetmen betej

Postuar: 24/06/2019 - 22:25

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Part

Postuar: 24/06/2019 - 22:22

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Agron Kapllanaj u shpreh se do të futet në burg në 30 qershor dhe n