BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

“Mos më trego...”, plas keq debati në Komisionin e Punës, Duma merr vendimin: Do bllokoj mbledhjen!

“Mos më trego...”, plas keq debati në Komisionin e

Mbledhja e Komisionit për Punën dhe Çështjet Sociale dhe Shëndetësinëështë, ku po shqyrtohet akti normative për kompesimin e çmimeve shoqëruar me debate mes kryetares Grida Duma dhe anëtarëve socialist të komisionit.

Duma ka pyetur nëse ulet pagesa për fituesit e tenderave, në momentin që në treg ulen çmimet.

Teksa i kthente përgjigje, zv/ministri i  Infrastrukturës, Ilir Bejtja e devijoi përgjigjen në debat ideologjik, duke thënë se shteti nuk ndërhynë te fitimet sepse nuk jemi diktaturë proletariat.

Debati: 

Duma: Drejtoja atij këtë koment dhe thuaji të mos flasi për diktaturën e proletariartit. Do ta drejtoj ashtu siç mendoj. E di që keni ardhur në radhë dhe ju e respektoni dhe respektoni dhe urdhrin.

Profesionalisht ajo që dua të di është kjo. Po e ulni ju pagesën kur e keni nisur me çmim më të lartë dhe janë ulur çmimet e betonit në treg.

Se çfarë diktature e keni treguar ju. Jeni autokracia e mjerimit.

Duma: : Do bllokohet mbledhja.

Zv/ministri: Ky është qëllimi?

Duma: Po. Në qoftë se ju kanë dhënë urdhër të bëni zhurmë do bllokohet mbledhja. 

Më të lexuarat