Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Mos prisni të dal në duel më Ramën”, Lulzim Basha flet hapur, u tregon demokratëve dy gjërat që nuk i bën dot si kryeministri

Postuar: 15/11/2019 - 18:38

Basha u premtoi fermerëve se do jenë 50 milionë euro në dispozicion për mbështetje infrastrukturore të bujqësisë nga qeveria që do jetë e drejtuar prej tij.Ai u kërkoi qytetarëve që të rezitojnë edhe pak kohë.

Basha gjithashtu iroinizoi kryeministrin duke thënë se ai nuk dilte dot në foto me Ronaldon dhe nuk i shkrinte dot njerëzit së qeshuri si ai.

“Nëse prisni të dal në duel me Ramën të zgjidh problemet, atëherë nuk kemi arritur asgjë.Unë nuk ju shkrij së qeshuri me batuta, as nuk bëj foto me Ronaldon. Unë punoj e përpiqem për ju.Ngrihuni shkoni dhe thyjeni atë në kutinë e votimit.Unë do vi tek ju e do ju qaj hallet, sepse në qeveri do vi me votën tuaj dhe jo me votën e kriminelëve”, është shprehur Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 17:01

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me banorët e Laçit është njohur me ankesat e  tyre, të cilët i kanë thënë se qeveria dhe bashkia, i kanë lënë pa strehim, pa ndihma dhe pa bonus qeraje.

Postuar: 14/12/2019 - 14:54

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas urdhër-ndalimeve në Durrës.

Postuar: 14/12/2019 - 14:01

"Një këshillë e vlefshme që duhet dëgjuar!" Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, i cili

Postuar: 14/12/2019 - 13:35

Mazhoranca pritet të shtojë masat izoluese ndaj presidentit Ilir Meta.

Postuar: 14/12/2019 - 13:25

Gjatë një inspektimi që kryeministri Edi Rama ka bërë në disa pallate të pabanueshme, ka parë dis