Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Mos ua bëjë syri tërr”, Spiropali befason me atë që i thotë ‘opozitës së re’: Një përbaltje e paskrupullt për Shqipërinë!

Postuar: 18/04/2019 - 14:52

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj në Kuvend nuk hezitoi të inkurajojë deputetët e opozitës së re.

Spiropali u shpreh se kontributi i tyre i treguar deri më tani është shumë herë më produktiv se ai i opozitës që u largua.

"Sot ata nuk janë, por jeni ju të dashur kolegë që zgjodhët të pranonit mandatin. Prandaj mos ua bëjë syri tërr dhe mos keni asnjë gajle se deputetët që kanë qenë këtu nuk kanë patur produktin që keni ju në pak ditë. Debatet tuaja këtu, propozimet tuaja këtu janë më shumë se të gjitha debatet që ata patën këtu, të cilat ishin një llogore fyerjesh e sharjesh dhe një përbaltjeje e paskrukupullt për Shqipërinë", tha Spiropali.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par