Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mosdekretimi i Lleshit, Frrok Çupi tregon 'planin' e Ilir Metës

Postuar: 12/11/2018 - 16:43

Analisti Frrok Çupi ka komentuar  deklaratat Presidencë-Kryeministri që prodhoi kërkesa për dekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Sipas tij Meta po kërkon një pushtet që nuk e ka.

“Unë shikoj një lupë presidenciale jo thjesht të vendosur mbi një gjeneral, por mbi pushtetin. Meta po kërkon një pushtet që nuk e ka. Pushtetin për të emëruar dhe për të vendosur. Nëse vazhdon kjo situatë, atëherë mendoj që Presidenti kërkon një pushtet paralel. Meta dështoi edhe me bashkëshorten si kryetare të LSI-së dhe mendoj se i është kthyer idesë së pushtetit pa pasur pushtet. Ose e merr me anë të mosdekretimit, ose e vendos veten në pozitë që ta detyrojë Parlamentin ta shkarkojë”, tha Frrok Çupi në Top Talk.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 14:06

Mesazhe inkurajuese për zgjedhjen e anëtarëve të KLP ka dhënë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë fjalës përshëndetëse në mbledhjen e përgjithshme të prokurorëve që u mbajt sot paradite në Tiranë.

Postuar: 11/12/2018 - 13:56

Deputeti i LSI,  Shezai Rrokajka ka reaguar ditën e sotme për protestën që ka mbërthyer vend

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ish-deputeti i LSI-së, Nikollaq Neranxi, njëherësh biznesmeni i njohur ka reaguar pas qëndrimeve

Postuar: 11/12/2018 - 13:31

Ndërsa studentët janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe kanë paralajmëruar përshkall

Postuar: 11/12/2018 - 12:54

Universiteti i Shkodrës ka plotësuar tre kërkesat kryesore të studentëve të cilët disa ditë më pa

Postuar: 11/12/2018 - 12:48

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me protestën e studentëve

Postuar: 11/12/2018 - 12:15

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka publikuar mesazhin e një mësueseje në një sh