BREAKING NEWS

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa makina”, reagon Artan Hoxha, pyet hapur Ramën: Na rruaç komandant, por...

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa
x

Politike

“Mund të përfundojmë në kolaps”, Rama e thotë hapur: Çfarë do të ndodhë me ata që nuk paguajnë dritat. Në korrik bizneset do të...

“Mund të përfundojmë në kolaps”, Rama e

Rama: S'u bë deti kos! Paguani dritat ose i presim! Bilanci i bizneseve në korrik

Kreu i qeverisë Rama tha se kush nuk paguan dritat nuk do ketë drita. Sipas Ramës, falja e kamatvonesave është e mjaftueshme.

Për bizneset Rama tha se do të shtyhet vetëm mbyllja e bilanceve, që do të bëhet në korrik në bazë të një VKM-je që do të specifikohet nesër.

“Taksat dhe sigurimet do të paguhen, sepse ndryshe nuk shkojmë dot përpara në këtë luftë, se përfundojmë në  një gropë ku edhe korona nuk na gjen dot nëse do të na kërkojë. Pagesat e dritave do të bëhen një për një, kush nuk i paguan nuk do të ketë drita, nuk është deti kos.

Pasi krijon efekt zinxhir negativ, mund të përfundojmë në kolaps. Kemi falur kamatë vonesat komplet, tani të gjithë janë vetëm në raport me aktualitetin. Kush thotë se nuk kam mundësi, të kursejë dritat, nuk ka rrugë tjetër”, tha Rama.

 

Më të lexuarat