BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

“Mund të punosh edhe me mua se unë vdes për...”, kryeministri Edi Rama shkëmben batutat epike me të riun që do të kontribuojë në Shqipëri: Kam disa eksperienca edhe në Amerikë!

“Mund të punosh edhe me mua se unë vdes për...”,

Kryeministri Edi Rama dhe një pjesë e kabinetit qeveritar biseduan sot me disa nga të rinjtë që i janë bashkuar platformës ‘Gati për Shqipërinë’.

Mes tyre ka qenë edhe i riu Flavio Jonuzaj, i cili tregoi se ka dëshirë që të kontribuojë në fushën e energjetikës.

Por një batutë nuk e ka kursyer edhe kryeministri Edi Rama, i cili tha se Jonuzaj duke qenë se ishte marrë dhe me kërkimin 3D gjatë masterit mund të punonte me vetë Ramën duke qenë se edhe ai i ka qejf 3D.

Padyshim që kjo ishte ironizuese edhe për ata që e akuzojnë se kryeministri Rama bën projekte 3D, por nuk i vë ato në jetë.

Flavio Jonuzaj: Kam mbaruar inxhinieri mekanike, në Northen University, niveli Bachleor dhe master shkencor. Kam pasur disa eksperienca pune në industri në Amerikë, kam pasur edhe eksperiencë mësimdhënie në universitet për kërkimet shkencore. Fokusin e kërkimeve shkencore e kam pasur në kërkim 3D, ndërsa fokusin e Bachelor në energjitikë.

Ka disa muaj që jam kthyer në Shqipëri dhe pasi ndoqa fushatën dhe pash që Shqipëria kishte plan për të bërë kampion në fushën e energjitikës mendoj se mund të jap kontribut në këtë fushë.

Rama: Ti mund të punosh edhe me mua për 3D se unë vdes për 3D.

Flavio Jonuzaj: Patjetër pse jo (qesh)

Rama: Ok, me ministren e energjisë është e qartë.