Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A mund të shmangej vrasja e Kacifas? Flet për herë të parë kryeministri Rama

Postuar: 08/11/2018 - 21:24

Duke iu referuar vrasjes së ekstremistit Kostandinos Kacifas nga forcat RENEA, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri dhe në Greqi, por edhe në çdo vend tjetër, një i armatosur që kërcënon njerëzit e paarmatosur nuk mund të tolerohet.

 
“Një gjë di unë që as në Greqi dhe as në Shqipëri, i armatosuri që kërcënon njerëzit e paarmatosur nuk tolerohet. Se si janë mundësitë, e kapën, nuk e kapën, këto janë çështje që i takojnë ngjarjes dhe nuk mund të gjykohen nga larg”, tha Rama.
 
Kryeministri mohoi se do të ketë një hetim të përbashkët për çështjen Kacifas dhe theksoi se ekspertizat “janë tërësisht të pavarura dhe do të japin rezultatin final.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 16:56

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri dhe Nënkryetari, Denar Biba, pritën në një takim delegacionin e Misionit të Vlerësimit të Nevojave të OSBE/ODIHR-it.

Postuar: 20/03/2019 - 16:48

Duket se kriza politike e krijuar me djegien  e mandateve është vetëm në fillimin  e sa

Postuar: 20/03/2019 - 16:42

Dy ditë pas skadimit të afatit për dorëzimin nga ana e opozitës në Komisionin Qëndror të Zgjedhje

Postuar: 20/03/2019 - 16:22

Nënkryetari i PD,Edmond Spaho thotë se nuk do të hyjnë në zgjedhjet vendore pa u plotësuar kushte

Postuar: 20/03/2019 - 16:17

Kreu i shtetit është shndëruar në një turist presidencial, duke përdorur paratë e shtetit nëpër t

Postuar: 20/03/2019 - 16:12

Pas djegies së mandateve nga opozita, pritet që të tjerë kandidatë të rinj të pranojnë mandatin e

Postuar: 20/03/2019 - 15:56

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një takim me përfaqësues të pushtetit vendor të Krujës, dr