BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Politike

“Ky është një skandal”, Myslim Murrizi ironizon vizitën e Ramës në Egjipt: U prit me ceremoni madhështore, por pa...

“Ky është një skandal”, Myslim Murrizi ironizon

Ish deputeti Muslim Murrizi ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama sot në Egjipt.

Murrizi me anë të një postimi në rrjetet sociale ironizon pritjen zytare që iu bë Ramës, duke thënë se ceremonia ishte “madhështore”, por që mungonte flamuri Kombëtar i Shqipërisë.

“Nuk di si eshte mdjere Rama dhe ministrat e ministreshat qe e shoqeronin kur banda frymore shteterore Egjiptiane luante himnin tone Kombetare, dhe para fytyres se Rames valviteshin 4-5 flamuj te ndryshem Egjiptian” shkruan ai.

Postimi i plotë i Murrizit:

Rama pritet ne Egjipt me ceremoni  madheshtore” por pa flamurin tone Kombetare

Nuk di kush eshte ambasador i Shqiperise ne Egjipt ,por cilido nga soj i ketyre qe mund te jete se nuk ka si te jete ndryshe, duhet ti vij turp qe nuk ka mundesuar nje flamur Kombetar te Shqiperise aty

Nuk di si eshte mdjere Rama dhe ministrat e ministreshat qe e shoqeronin kur banda frymore shteterore Egjiptiane luante himnin tone Kombetare, dhe para fytyres se Rames valviteshin 4-5 flamuj te ndryshem Egjiptian

Ne Tirane kur vjen kryeministri apo presidenti i kujdo Shteti, nuk ngelet shtylle e pishe neper rruget ku do kaloj delegacioni pa flamuj kombetare te shtetit mik

Nese ka qene vizite zyrtare e Rames dhe tufes qe e shoqeronte, ky eshte skandal dhe inferioritet Kombetare i plehrave qe drejtojne Shqiperine si pengje dhe skllever te pisllikut te tyre

Nese eshte vizite private per pazar te radhes, per biznes apo per te strehuar parate e vjedhura, atehere nuk ka pse na çajne trapin duke na e shfaqur neper media por ta ruajne ne albumin e tyre njelloj so vd e darkes tek Nusreti e ta shohin me nostalgji kur te shkojne ne te semes siç kane shkuar te gjithe funderrinat e ketij vendi prej 500 vitesh

Më të lexuarat