BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

Myslim Murrizi paralajmëron arrestime në nivele të larta: Kam dy dosje të tjera që do të çoj në SPAK

Myslim Murrizi paralajmëron arrestime në nivele të larta: Kam dy

Deputeti Myslim Murrizi paralajmëron zhvillime të reja.

Ai tha se ka 2 raste që do t'i çoj në SPAK.

“Në fushatë që ndaloheshin prokurimet, këta jepnin tendera për zorrë uji në Lushnjë. Del Rama dhe bën spektakël gjoja sikur nuk e di se si jepen tenderat. Ku shkuan paratë e rilindjes urbane? 8 herë janë shtruar pllakat në bashkinë e Divjakës. Pse nuk flet më Erion Braçe? Pse nuk flet më për shtëpia që plasariten nga Bankersi apo për privatizimin e plazhit të Divjakës? Unë kam 2 raste që do t'i coj në SPAK. Kam një tender 6.3 milionë euro për sistemit e ujitjes, por që nuk ekziston, nuk e di se ku kanë shkuar ata para. Është jnë tender i dhënë nga ministria e Bujqësisë. Unë do të padis ministrin e Bujqësisë që ka bërë këtë tender se ia ka vënë çmimin një lopë 3.1 milionë euro. Unë kështu denoncova edhe uniformat e policisë, që pasi lahen një herë shpëlahen si peshqirë banjosh edhe pse kushtojnë si Versaçe. Unë u them atyre që janë arrestuar si zyrtarë të dorës së dytë dhe të tretë të tregojnë dhe të dalin jashtë”, tha Murrizi në Ora News.

Më të lexuarat