Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Në krye të LRI sërish një femër, Floida Kërpaçi zgjidhet përmes votimit elektronik

  Në krye të LRI sërish një femër, Floida Kërpaçi zgjidhet përmes votimit elektronik

Postuar: 10/06/2016 - 16:47

Lëvizja Rinore për Integrim (LRI) do të udhëhiqet sërish nga një femër.
 
Konventa Kombëtare e LRI ka zgjedhur kryetaren e re Floida Kërpaçi. Kjo e fundit është zgjedhur me 1035 vota.
 
Ndërkohë, duhet theksuar se zgjedhja e saj është bërë përmes votimit elektronik, risi kjo e zhvilluar për herë të parë. 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 22

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 22:00

Presidenti i vendit Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Rama i cili i ngacmuar nga gazetari Nikollë Lesi “se duhet t’i merrte numrin Gruevskit”, duke nënkuptuar se do të kishte të njëjtin fat

Postuar: 15/11/2018 - 21:50

Presidenti Ilir Meta teksa komentoi dorëheqjen e Fatmir Xhafaj nga ministria e Brendshme tha se k

Postuar: 15/11/2018 - 21:41

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me protesta e banorëve të zonës së Astrit, të cilët pre

Postuar: 15/11/2018 - 21:39

Në pjesën e parë të emisionit  drejtuesja e “Open” Eni Vasili e ka pyetur presid

Postuar: 15/11/2018 - 21:34

Presidenti Ilir Meta shprehet se nuk ka marrë ende një vendim për dekretimin ose jo të Sandër Lle

Postuar: 15/11/2018 - 21:32

Kreu i opozitës Lulzim Basha, tha se gjuha e përdorur nga kryebashkiaku Erjon Veliaj ndaj protest

Postuar: 15/11/2018 - 21:27

Presidenti Ilir Meta komentoi mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.