Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Naço jep dorëheqjen, Berisha: Shkërrmoqet "aleanca e qelbësirave"

Naço jep dorëheqjen, Berisha: Shkërrmoqet "aleanca e qelbësirave"

Postuar: 09/11/2015 - 15:07

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë pas dorëheqjes së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. 
 
Berisha e ka cilësuar këtë dëshmi të shkërrmoqjes së "aleancës së qelbësirave". 
 
 
"Të dashur miq, Naço dha dorëheqjen, si dëshmi e shkërrmoqjes së "aleancës së qelbësirave". 
 
Ai nuk mund të pajtohej me Edi Ramën dhe përjashtimin e Ministrisë së Drejtësisë nga reforma e sistemit të drejtësisë dhe zëvendësimin e tij dhe ministrisë që ai drejtonte, nga Fatmir Xhafa, përfaqësuesi i klaneve të drogës dhe krimit dhe suita e tij, që ka hartuar, në përputhje me urdhrat e Ramës, projektin e asgjësimit të pushtetit gjyqësor dhe zëvendësimit të tij me vullnetin e Edi Ramës!", shkruan Berisha. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:13

Kryeministri Edi Rama në foltoren e Kuvendit, ku po diskutohet pr/buxheti i vitit 2020 tha se rrënojat e pallateve dhe godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do të përdoren për të mbyllur fushën Porto Romanos

Postuar: 05/12/2019 - 14:37

Kryeministri Edi Rama së bashku me komisionerin e BE Janez Lenarčič, ishin sot në Vorë ku inspekt

Postuar: 05/12/2019 - 14:25

 Ish-deputeti i PD, Genc Pollo e ka vënë para përgjegjësisë kryeministrin Edi Rama me një py

Postuar: 05/12/2019 - 14:17

Me tone të forta, deputeti i opozitës së re Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë &l

Postuar: 05/12/2019 - 14:01

Deputeti Kujtim Gjuzi ka deklaruar se rrogën e muajit Dhjetor nuk do ta tërheqë por do ta çojë në