BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

“Na është kërkuar të mos hyjmë në luftë, por e gabuar”, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: PS e ka detyrim...

“Na është kërkuar të mos hyjmë në

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe nuk i ndal qëndrimet e tija kritike ndaj atyre çfarë po i kërkon lidershipi i PS-së që të mos i përgjigjet provokimeve të opozitës dhe të mos konfliktohen.

"Na është kërkuar që të jemi të qete, të mos i përgjigjemi provokimeve, tee mos hymë nee konflikt, lufte etj; po a mjafton kjo? Ka një mendim tee gabuar se Paqja vjen kur mbaron Lufta; nee fakt Paqja vjen kur ka Drejtësi", shkruan Braçe në një status të tij në rrjetet sociale.

"PARTIASOCIALISTE ka ndërmarrë Reformën më të madhe në 100 vite, më të mbështeturën ndër njerëz dhe që po arrin rezultatet e para, domethënëse, të qëndrueshme, kur po shemb një sistem që ka qenë fuqia përtej votës, demokracisë, qoftë e politikanëve hajdutë që kanë vjedhur duke vrarë e kanë vrarë për tu mbrojtur nga drejtësia, qoftë e një grushti biznesmenësh apo kriminelësh që synimin e fundit kanë të kthejnë në farsë çdo pushtet politik", shkruan Braçe.

Postimi i plotë:

VETINGU ESHTE INTERES PUBLIK, JETIK!

DEEJTESIA E VJETER ENDE RRJEP LEKURET E NJEREZVE TE ZAKONSHEM!

Na është kërkuar që të jemi të qete, te mos i përgjigjemi provokimeve, te mos hymë ne konflikt, lufte etj; po a mjafton kjo?

Ka një mendim te gabuar se Paqja vjen kur mbaron Lufta; ne fakt Paqja vjen kur ka Drejtësi.

#PARTIASOCIALISTE ka ndërmarrë Reformën më të madhe në 100 vite, më të mbështeturën ndër njerëz dhe që po arrin rezultatet e para, domethënëse, të qëndrueshme, kur po shemb një sistem që ka qenë fuqia përtej votës, demokracisë, qoftë e politikanëve hajdutë që kanë vjedhur duke vrarë e kanë vrarë për tu mbrojtur nga drejtësia, qoftë e një grushti biznesmenësh apo kriminelësh që synimin e fundit kanë të kthejnë në farsë çdo pushtet politik;

ËSHTË NË NDERIN TONË - TË RIENERGJIZOJME REFORMËN NË DREJTËSI, TA SHTYJME PËRPARA NË TË NJEJTËN RRUGË, DUKE E PËRMIRËSUAR E PËRSOSUR, TE COJME VETINGUN E PROKUROREVE E GJYQTAREVE DERI TEK I FUNDIT, PA U TUNDUAR, PA E NEGOCIUAR, MADJE DUKE I MBAJTUR DUART CILITDO QË I FUT ATJE PREJ NGA DUART E POLITIKANËVE, BIZNESMENËVE E KRIMINELËVE DUHEN LARGUAR PËRFUNDIMISHT;

NDËRTIMIN E SECILIT INSTITUCION TË DREJTËSISË SË RE SA MË PARË E DERI NË FUND, PËR TË QENË FUNKSIONALE, EFIKASE DHE E PASTËR PËR NJEREZIT;

NDJEKJEN PENALE TË ÇDO ANËTARI TË ATIJ SISTEMI QË TANI ËSHTË JASHTË POR PAFUND I PASUR NË MËNYRË TË PALIGJSHME.

Kur shoh ne @fiksfare_topchannel se ne gjykata, ka gjykates, kancelare, sekretare, avokate qe mbajne ne kembe nje biznes tarifash korrupsioni qe i kane rrjepur shqiptarit edhe lekuren e fundit per #DREJTESI, jam i bindur qe #VETINGU duhet te shkoj deri tek i fundit nder ta;

PER TE SHKULUR KETE SISTEM TE DREJTESISE SE VJETER!

Drejtesia eshte përtej çdo interesi;

Prej themelimit të shtetit, Ismail Qemali, Ahmet Zogu, Musolini, Enver Hoxha, Ramis Alia, Sali Berisha bënë DREJTËSINË E TYRE, dështuan të bëjnë drejtësinë e pavarur, të barabartë, funksionale e për këtë shkak të besueshme.

Drejtësia dhe një vend i drejte përmes saj, do jetë kontributi më i madh në 100 vite në këtë vend!

Më të lexuarat