Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Na trego emrat e oligarkëve”, analistët vendosin deputetin e PD-së me “shpatulla pas murit”

Postuar: 18/09/2018 - 22:25

 Deputeti i PD-së Enkeled Alibeaj ka komentuar situatën politike në vend.

Ndërsa kanë folur për lidhjen e oligarkëve me Qeverinë, analisti Krasniqi e ka pyetur Alibeajn nëse opozita ka lidhje me ta, ndërsa ai i është përgjigjur kategorikisht “zero”.

Debati

Dervishi: Sa lidhje ka opozita me oligarkët?

Alibeaj: Zero.

Krasniqi: 22 kulla në Tiranë ka, 10 të reja 10 të vjetra

Alibeaj: Më jep emrat.

Alibeaj: Opozita nuk ka lidhje me oligarkë se shkojnë pas pushtetit

Krasniqi: E ke gabim.

Dervishi: A kanë emra oligarkët për opozitën?

Alibeaj: Sigurisht.

Dervishi: Më thuaj një emër.

Alibeaj: Më thuaj një fushë të të them emrin. Ata që marrin fonde publike, pa garë, koncesione..

Dervishi: Këta oligarkët kanë emër dhe mbiemër?

Alibeaj: Doni emra, hapni... Hap buletinin e tenderimit publik, e koncesioneve... Do vendosim ligj anti-mafia për oligarkë dhe biznesmenë.

Krasniqi: I kishit ju dhe i mori ky (Edi Rama)...

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 10:30

Arrestimet e ditëve të fundit kanë shkaktuar ditën e djeshme debate shumë të forta në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste.

Postuar: 23/10/2018 - 10:20

Arrestimet e së dielës kanë ndezur dje situatën politike në vend.

Postuar: 23/10/2018 - 07:59

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar ditën e djeshme për operacio

Postuar: 23/10/2018 - 07:57

Pasditja e të dielës shënoi dy arrestime të bujshme, ku në pranga ranë dy ish-deputetët socialist

Postuar: 23/10/2018 - 07:56

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj paralajmëroi ditën e djeshme se goditjet e “Forca e Lig

Postuar: 23/10/2018 - 07:54

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërthyer ditën e djeshme sërish në akuza të for

Postuar: 23/10/2018 - 07:53

Lëvizja Socialiste për Integrim ka vijuar edhe ditën e djeshme me sulmet e saj në adresë të Kryep