BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

Nano jep mesazhin e fortë: Sali Berisha ka një hall të madh...!

Nano jep mesazhin e fortë: Sali Berisha ka një hall të madh...!

Analisti Mustafa Nano ka deklaruar se Partia Demokratike është në dorë të Bashës tashmë, dhe se Berisha thjesht mund të marrë vetëm një copë të vogël.

Sipas Nanos, erërat janë duke fryrë në favor të Bashës, ndërsa Berishën e cilësoi si një njeri në hall, ku sjella e tij e demonstron edhe më mirë këtë.  

Pjesë nga intervista në MCN Tv

Mund ta dëmtojë Berisha, Bashën, duke sjelle si reference Azem Hajdarin.  Mund te rimarre partine bazuar mbi këtë retorike?

Nuk besoj, është një situatë tjetër, jemi gati 20 vjet më pas. Kemi dyalizimin Basha-Berisha. Basha nuk është në pozitat e Hajdarit, Berisha i sotëm nuk ka në kontroll asgjë, ndërsa atëherë kishte gjithçka. Pra erërat janë duke fryrë në favor të Bashës.

Procesi politik që ka nisur me shpalljen non grata të zotit Berisha por edhe me përjashtimin e tij nga grupi parlamentar mund të reflektohet edhe në një raport të ri që ai mund të ketë me drejtësinë?

Ky është rasti për të bërë spekulim. Ajo gjë që më bën të mendoj se mund të ndodh është sjellja e Berishës ai mendon se kjo ndodhë dhe unë besoj se do ndodh. Ai po e kalon këtë luftë në nivele qesharake, ndërkohë që të gjithë e dinë, ai ka një hall të madh dhe sjellja e tij e demonstron. Unë vetë nuk shqetësohem, sepse amerikanët e kanë shpallur ‘non grata’ Berishën jo se është anti-amerikan, ata e kanë shpallur për dëmin që ai na ka bërë ne, për minuset e demokracisë, korrupsionin, etj.

Më të lexuarat