BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

Nano tregon ‘kartën e fundit’ që po përdor Lulzim Basha dhe bën reagimin e fortë: Amerikanët kanë dashur ta shpallin ‘Non Grata’ kryedemokratin

Nano tregon ‘kartën e fundit’ që po përdor Lulzim

Gatishmërinë e Lulzim Bashës për t’u bërë subjekti i parë i vetingut politik, analisti Mustafa Nano e sheh si lëvizja e fundit e një njeriu që po e kupton se i ka humbur të gjitha.

“Në politikën shqiptare është hedhur aq shumë baltë sa situata bëhet grotekse. Ata akuzojnë njëri-tjetrin. Ka shumë pikëpyetje. Kush e bën vetingun? Nga fillon ai? Ç’kuptim ka të fillojë nga Basha? Këta flasin për kunatin, djemtë e njëri-tjetrit, Surrelin, Lalzin. T’i dëgjosh të japin garanci që fillojeni nga unë.

Tani ekziston frika dhe dyshimi te opinioni publik. Këta janë kaq inteligjentë që nëse kanë përfituar t’i hedhin në emra të tjerë. Nuk e dimë çfarë do të dalë nga ato gjëra.  Basha shigjeton edhe  Berishën.

Do ta përcjellë veten si njeriun që bën diferencën në botën politike. Me këtë përpjekje, Basha kërkon të evidentojë veten si njeriu që bën diferencën. Këta janë ndryshe, unë do i jap fund tranzicionit. Por ai është pjesë e të njëjtës klasë politike, ka humbur zgjedhjet në mënyrë seriale. Kredencialet politike i ka humbur vetë. Kjo më duket si lëvizja e një njeriu që po i humbet të gjitha dhe po përdor kartën e fundit.

Besoj atë që thotë Berisha që amerikanët kanë dashur ta shpallin non grata. Partnerët ndërkombëtarë e shohin me dyshim Bashën. Këto janë lëvizje të forta që kërkojnë të mbushin mendjen se janë lëvizje inteligjente, por e zbrazët”, tha Nano për MCN Tv.