BREAKING NEWS

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush është bosi që kishte privatizuar një pjesë të pronës, pritet konferencë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush
x

Politike

Nard Ndoka akuza të forta Ramës: Është krizë me ndërkombëtarët, e kanë kapur në …

Nard Ndoka akuza të forta Ramës: Është krizë me

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka komentuar propozimin e Ramës për të listat e hapura dhe ndalimin e koalicioneve.

‘Rama është në krizë të thellë morale dhe politike fillimisht me opozitën dhe më pas edhe me ndërombëtarët.Ndërkombëtarët e kanë kapur Ramën në krim edhe me drejtësinë.SHBA, Britania dhe Europa janë garant të Kushtetutës dhe nuk mund të dalësh kundra, pasi ata janë aq të fortë sa kanë rrëzuar edhe liderë.Sot jemi në kushtet e një grushti shteti, parlamenti është ilegjitim dhe Kushtetuta nuk mund të ndryshojë pa u krijuar Gjykata Kushtetese’-tha Ndoka në një intervistë.

 

Më të lexuarat