Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nard Ndoka ironizon letrën e Ramës për BE-në: Kjo është ndihma dhe zgjidhja!

Postuar: 20/11/2017 - 22:23

Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një letër Kryeministrave të vendeve anëtare të Bashkimit Europian, në të cilën pasi bën një përmbledhje të hapave që ka ndërmarrë Shqipëria në përmbushjen e pesë prioriteteve kyçe, i siguron homologët e tij për vendosmërinë e qeverisë shqiptare për të çuar përpara hapjen e negociatave me BE.

Por kreu i PDK Nard Ndoka ka ironizuar letren e derguar nga kryeministri Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Rama i dergon letër BE-se per drogën, vjen reagimi i parë: “Jep dorëheqjen”!  Kjo është ndihma dhe zgjidhja!” shkruan Ndoka.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 28

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 10:20

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta kanë hedhur dje letrat në tavolinë sa i takon debatit për dekretimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm.

Postuar: 13/11/2018 - 10:10

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj dje Presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me pik

Postuar: 13/11/2018 - 10:00

Kolegji i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë dje sinjale se numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve që do

Postuar: 13/11/2018 - 07:58

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj propozoi ditën e djeshme që të tatohen edhe pag

Postuar: 13/11/2018 - 07:57

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati deklaroi ditën e djeshme se pagat për di

Postuar: 13/11/2018 - 07:55

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të prezantojë buxhetin e ri për ushtrinë nga baza e Kuçovës.

Postuar: 13/11/2018 - 07:54

Qeveria zgjodhi dje bazën ajrore të Kuçovës për të prezantuar buxhetin e mbrojtjes për vitin 2019